житловий комплекс
Krona Park II

Монолітний будинок: плюси і мінуси

24.02.2019

Монолитный дом: плюсы и минусы

Як будують монолітні будинки

В описах сучасних ЖК часто зустрічаються назви «монолітний», «монолітно-каркасний» тощо. Що таке монолітний будинок, ми з’ясуємо у статті про типи сучасної забудови житлових будинків.

Суть монолітно-каркасної технології будівництва, що набуває популярності останнім часом, полягає в подачі рідкої бетонної маси в опалубку, завдяки чому стіна виходить суцільною. Каркас будинку становить єдине ціле із фундаментом, що дозволяє запобігти утворенню тріщин через рівномірне осідання будинку. Як будують такі будинки? Процес можна порівняти із грою конструктором Lego. Усі деталі основи майбутньої будівлі – монолітного каркаса – ригелі, колони, пустотні плити, перекриття або цілісні залізобетонні конструкції – виготовляють на заводських потужностях, а потім збирають безпосередньо на будівельному майданчику. Як же це роблять? В одному випадку здійснюють закладку зовнішніх і внутрішніх стін із використанням простих конструкцій. В іншому – готові конструкції стін обкладають із зовнішнього та внутрішнього боків спеціальними блоками або цеглою, між ними укладають гідроізоляційний шар й утеплювач. Опалубні системи при будівництві монолітно-каркасних будинків обирають залежно від конструктивних особливостей будівлі. Зокрема, для зведення фундаменту переважно використовують опалубку з алюмінію, відомого своєю довговічністю.

Що таке монолітний будинок для життя

Технології будівництва монолітно-каркасних будинків уже ледь не 100 років. І результат у повній мірі виправдовує очікування. Зазначена технологія дозволяє зводити будинки практично в будь-яких кліматичних умовах, на будь-яких ґрунтах, за інтенсивної забудови, з обмеженим застосуванням важкої будівельної техніки. Популярність монолітно-каркасних будинків пояснюють просто: вони надійні, довговічні, стійкі до зовнішніх впливів. Квартири в монолітно-каркасних будинках – мрія будь-якого дизайнера, адже відсутність несучих перегородок дозволяє здійснювати будь-які перепланування. За умови використання якісної опалубки і суворого дотримання технологій стіни будівель виходять практично ідеально рівними, що значно скорочує кількість наступних оздоблювальних робіт. А відсутність швів забезпечує сусідам «знизу» захист від затоплення сусідами «зверху». Завдяки хорошій теплоізоляції у монолітно-каркасних будинках завжди зберігається комфортний мікроклімат: узимку тут тепло та затишно, улітку – прохолодно. Крім того, витрати тепла на опалення приміщень виявляються в рази нижчими, ніж у будівлях інших типів.

Отже, монолітний будинок – це:

  • міцність конструкції;
  • довговічність;
  • мінімальна кількість швів;
  • незначне та рівномірне осідання будівель;
  • відсутність несучих перегородок усередині житлових приміщень, можливість неодноразових перепланувань;
  • вологостійкість;
  • висока сейсмічна стійкість;
  • низькі витрати тепла на опалення (на 20–30 % менше, ніж у будівлях інших типів).

Естетика монолітно-каркасного будівництва: ЖК «Квартал Алей» у Броварах

Прикладом монолітно-каркасного будівництва зі знаком плюс є сучасний житловий комплекс «Квартал Алей» у Броварах. Комплекс зводять на перетині вулиць Чорновола, Соборної, Симоненка та Козацької. Завдяки особливостям технології будівництво ведеться з високою інтенсивністю. Зараз уже зводять першу чергу ЖК. Крім технічних, комплекс має низку інших переваг. Це і зручне місце розташування (поруч із парком, сосновим бором, різними інфраструктурними об’єктами, транспортною розв’язкою), й оригінальне архітектурне рішення житлових будинків, і затишна охоронювана прибудинкова територія, і різноманітність квартир (1-, 2-, 3-, 4- і 5-кімнатні) та планувань, і сучасні комунікації, й автономна котельня тощо. Умови продажу не припускають оформлення кредиту/іпотеки. Натомість передбачають надання безвідсоткового розстрочення платежів терміном до 2 років + 6 місяців після введення будинку в експлуатацію. Про всі деталі можна дізнатись у відділі продажів ЖК «Квартал Алей». А заразом і пригледіти майбутнє сімейне «гніздечко» з неповторним плануванням і приголомшливим видом із вікон за дуже приємною ціною!